Potęga globalnej sieci

We współczesnym świecie coraz większe obszary naszego życia przenoszą się do rzeczywistości wirtualnej. Za jej pośrednictwem nie tylko, jak to było jeszcze do niedawna, szukamy informacji na wiele różnych tematów czy też komunikujemy się z ludźmi, którzy znajdują się setki, a nawet tysiące kilometrów od nas. Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez internetu: nie tylko korzystamy z wyszukiwarki internetowej, ale także za pośrednictwem internetu poznajemy znajomych, komunikujemy się z nimi oraz z osobami znajdującymi się w pokoju obok, a każdy portal ogólnotematyczny szybko znajduje szerokie grono użytkowników.

 

Możliwości, ale i zagrożenia

 

O ile generalnie postęp technologiczny we wszystkich dziedzinach jest bardzo pożądany i godny podziwu, o tyle trzeba zawsze pamiętać o tym, że do jego zdobyczy nigdy nie można podchodzić w sposób bezrefleksyjny, nie można pozwalać na to, by zawładnęły one naszym życiem, a niestety dzieje się tak w przypadku internetu – bardzo szybko można się od niego uzależnić i może on nam przesłonić nasze prawdziwe życie.

 

Zdrowy rozsądek

 

Wydaje się, że w korzystaniu z technologicznych nowości wszelkiego rodzaju najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku, podchodzenie do wszystkiego z umiarem – portal ogólnotematyczny to owszem, dobra rzecz, dzięki której możemy poznać wiele praktycznych informacji i poznać nowych ludzi, ale nie możemy z tymi wirtualnymi znajomymi rozmawiać więcej, niż z naszymi domownikami – to z tymi ostatnimi powinniśmy spędzać większość czasu.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *