Jak stworzyć dobry portal?

W dzisiejszych czasach strony internetowe powstają jak grzyby po deszczu: nie ma absolutnie żadnej możliwości, żeby choć pobieżnie śledzić je wszystkie. Ta ogromna ilość z jednej strony sprawia, że z łatwością możemy znaleźć takie portale, które spełniać będą wszystkie nasze oczekiwania, ale z drugiej strony jest to ogromna trudność dla wszystkich tych osób, które zajmują się tworzeniem stron internetowych, zwłaszcza takich jak portale ogólnotematyczne, ponieważ konkurencja jest naprawdę ogromne i często niemalże dosłownie trzeba walczyć o internautów.

 

Na co zwrócić uwagę

 

Jeżeli chcemy, żeby tworzony przez nas serwis miał jak najwięcej wyświetleń i jak największą liczbę aktywnych użytkowników musimy odpowiedzieć sobie najpierw na jedno z najbardziej podstawowych pytań, a mianowicie – do jakiej konkretnej grupy ma być skierowany nasz portal? Czy będzie to po prostu serwis informacyjny z wiadomościami o wszelakiej tematyce, czy też portal ogólnotematyczny dla mama z informacjami o problemach z zajściem w ciążę, o samej ciąży, porodzie, rozwoju dziecka w ciągu pierwszych lat życia i problemach z nastolatkiem, a może portal skierowany do młodzieży?

 

Istotne szczegóły

Sam dobór tematyki to jeszcze nie klucz do sukcesu – ważne są także takie elementy, jak wygląd czy też sposób przedstawiania treści na naszym portalu oraz dostosowanie zawartości do wyświetlania na różnych urządzeniach mobilnych. Użytkownika trzeba przyciągnąć nie tylko interesującymi treściami, ale i atrakcyjną otoczką. Nie można także zapominać o odpowiedniej reklamie prowadzonej zwłaszcza w mediach społecznościowych.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *